yandex

Klavunat Pediatrik Süspansiyon

İlacın Etken Maddesi Amoksisilin-Potasyum klavulanat ‘dır. Klavunat Pediatrik Süspansiyon, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bronşit, zatürre, sinüzit, kulakta gelişen enfeksiyonlar, idrar yolu enfeksiyonlarını (böbrek iltihaplanması gibi) ve cilt enfeksiyonlarını tedavi edici bir antibiyotiktir.

KLAVUNAT PEDİATRİK SÜSPANSİYON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLARİlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Vücuttaki bakterilerle savaşarak , bronşit, zatürre, sinüzit, kulakta gelişen enfeksiyonlar, idrar yolu enfeksiyonlarını (böbrek iltihaplanması gibi) ve cilt enfeksiyonlarını tedavi edici bir antibiyotiktir.
Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip gibi virüsün yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
Eğer karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı veya mononükleoz durumlarından birini taşıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
Bu ilacı kullanırken aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayınız, derhal doktorunuza başvrurup, acil yardım isteyiniz.
Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
Bu ilacı kullanırken bol sıvı tüketmelisiniz.
Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.
KLAVUNAT PEDİATRİK SÜSPANSİYON’UN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için bir ölçüm kaşığı veya süspansiyonun kendi doz kabı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Mide bulantısı, mide ağrısı, iştah kaybı , koyu renkli idrar, kil renkli dışkı, sarılık ve üç günden fazla süren ishaliniz varsa ilacı kullanmayı durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi

Amoksisilin-Potasyum klavulanat


İlaç Marka İsmi

Klavunat Pediatrik Süspansiyon

  0 Yorum | 4257 okunma

drbilgileri.com sitesi üzerinden ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizde yayınlanan yukarıda yazılı ilaç bilgileri bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Bir rahatsızlığınız varsa doktora gitmeniz ve verdiği tedaviyi uygulamanız tavsiye edilir. Doktor tarafından önerilmedikçe lütfen ilaç kullanmayın. Sitede yer alan bilgiler, tanı veya tedavi amaçlı değildir, oluşabilecek herhangi bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının Akılcı İlaç uygulamasını desteklemektedir.


Klavunat Pediatrik Süspansiyon nedir, ne işe yarar, hakkında ayrıntılı almak için lütfen tıklayın

İlaç Hakkında Yazılmış Yorumlar

  1. avatar
    DrBilgileri.Com

    Klavunat Pediatrik Süspansiyon başlıklı bu ilaç tanıtımına ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki yorum alanına; adınızı, soyadınızı, verdiğiniz puanı ve ilaç hakkında düşündüklerinizi yazarak yorumu kaydet butonuna tıklayın. Yazdığınız yorum, editörlerimiz tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra içerik altında yayına verilecektir...

Sizde Yorum Ekleyin

    Etken maddesi aynı olan diğer ilaçlar