yandex

Cefaday Enjektabl Toz İçeren Flakon İ.V.

İlacın Etken Maddesi Seftriakson sodyum’dur. Cefaday Enjektabl Toz İçeren Flakon İ.V., vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Menenjit, solunum yolu enfeksiyonları, kulak-burun-boğaz enfeksiyonları, kemik ve eklem enfeksiyonları, karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları, bel soğukluğu, septisemi tedavisi ve ameliyat sonrası oluşabilecek enfeksiyonları önleme ile ilgilidir.

CEFADAY ENJEKTABL TOZ İÇEREN FLAKON İ.V. HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR
İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
Bu ilaç, hastalık belirtileri kaybolduktan sonra en az 2 gün kullanılır.
Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir. Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
Eğer karaciğer hastalığı , böbrek hastalığı veya diyaliz tedavisi görüyor olmak, mide veya kolit-kalın bağırsak iltihabı, yetersiz beslenme, safra kesesi problemleriniz var ise bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.
İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Emzirilen bebeğe zarar verebilir.
CEFADAY ENJEKTABL TOZ İÇEREN FLAKON İ.V.’UN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
Bu ilaç kas içine veya toplar damar içine enjekte edilerek ya da toplar damara infüzyon yoluyla uygulanır.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ


Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Kanlı sulu ishal, titreme, halsizlik, yüksek ateş, vücutta isilik, kabartı, enjeksiyonun uygulandığı bölgede ağrı, tahriş gibi yan etkilerde tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi

Seftriakson sodyum

İlaç Marka İsmi

Cefaday Enjektabl Toz İçeren Flakon İ.V.

  0 Yorum | 2748 okunma

drbilgileri.com sitesi üzerinden ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizde yayınlanan yukarıda yazılı ilaç bilgileri bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Bir rahatsızlığınız varsa doktora gitmeniz ve verdiği tedaviyi uygulamanız tavsiye edilir. Doktor tarafından önerilmedikçe lütfen ilaç kullanmayın. Sitede yer alan bilgiler, tanı veya tedavi amaçlı değildir, oluşabilecek herhangi bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının Akılcı İlaç uygulamasını desteklemektedir.


Cefaday Enjektabl Toz İçeren Flakon İ.V.

İlaç Hakkında Yazılmış Yorumlar

  1. avatar
    DrBilgileri.Com

    Cefaday Enjektabl Toz İçeren Flakon İ.V. başlıklı bu ilaç tanıtımına ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki yorum alanına; adınızı, soyadınızı, verdiğiniz puanı ve ilaç hakkında düşündüklerinizi yazarak yorumu kaydet butonuna tıklayın. Yazdığınız yorum, editörlerimiz tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra içerik altında yayına verilecektir...

Sizde Yorum Ekleyin

    Etken maddesi aynı olan diğer ilaçlar