yandex

Cefaks Film Tablet

İlacın Etken Maddesi Sefuroksim aksetil’dir. Cefaks Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak, ağır ve hayati türdeki enfeksiyonlarda dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit, bronşit, zatürre, orta kulak iltihabı) enfeksiyonlarında, idrar yolu (idrara kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) enfeksiyonlarında, deri ve yumuşak doku (kıl kökü iltihaplanması gibi) enfeksiyonlarında, bel soğukluğu, eklem iltihaplarında tedavi edici bir antibiyotiktir.

CEFAKS FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR
İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Vücuttaki bakterilerle savaşarak , ağır ve hayati türdeki enfeksiyonlarda dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Solunum yolu (bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit, bronşit, zatürre, orta kulak iltihabı) enfeksiyonlarında, idrar yolu (idrara kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) enfeksiyonlarında, deri ve yumuşak doku (kıl kökü iltihaplanması gibi) enfeksiyonlarında, bel soğukluğu, eklem iltihaplarında tedavi edici bir antibiyotiktir.
Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyonun tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda iyileşmeler görülebilir.
Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir. Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
Eğer karaciğer rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı , kolit-kalın bağırsak iltihabı, yetersiz beslenme, şeker hastalığı rahatsızlığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.
CEFAKS FİLM TABLET’İN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tercihen tok karnına alınız.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ


Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Kanlı ve sulu ishal, halsizlik, ciltte isilik, kabartı, ciltte veya gözlerde sararma, istem dışı kasılma gibi yan etkilerde derhal doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi

Sefuroksim aksetil

İlaç Marka İsmi

Cefaks Film Tablet

  0 Yorum | 4594 okunma

drbilgileri.com sitesi üzerinden ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizde yayınlanan yukarıda yazılı ilaç bilgileri bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Bir rahatsızlığınız varsa doktora gitmeniz ve verdiği tedaviyi uygulamanız tavsiye edilir. Doktor tarafından önerilmedikçe lütfen ilaç kullanmayın. Sitede yer alan bilgiler, tanı veya tedavi amaçlı değildir, oluşabilecek herhangi bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının Akılcı İlaç uygulamasını desteklemektedir.


Cefaks Film Tablet

İlaç Hakkında Yazılmış Yorumlar

  1. avatar
    DrBilgileri.Com

    Cefaks Film Tablet başlıklı bu ilaç tanıtımına ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki yorum alanına; adınızı, soyadınızı, verdiğiniz puanı ve ilaç hakkında düşündüklerinizi yazarak yorumu kaydet butonuna tıklayın. Yazdığınız yorum, editörlerimiz tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra içerik altında yayına verilecektir...

Sizde Yorum Ekleyin

    Etken maddesi aynı olan diğer ilaçlar