yandex

Cefaks İ.V./İ.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon

İlacın Etken Maddesi Sefuroksim sodyum’dur. Cefaks İ.V./İ.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle savaşarak, ağır ve hayati türdeki enfeksiyonlar da dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Menenjit, solunum yolu (bademcik iltihabı, farenjit, bronşit, zatürre, orta kulak iltihabı) enfeksiyonlarında, idrar yolu (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) enfeksiyonlarında , deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında (kıl kökü iltihaplanması gibi) ve bel soğukluğu rahatsızlıklarında tedavi edici bir ilaçtır.

CEFAKS İ.V./İ.M. ENJEKTABL TOZ İÇEREN FLAKON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR
İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Vücuttaki bakterilerle savaşarak, ağır ve hayati türdeki enfeksiyonlarda dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Menenjit, solunum yolu (bademcik iltihabı, farenjit, bronşit, zatürre, orta kulak iltihabı) enfeksiyonlarında, idrar yolu (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) enfeksiyonlarında , deri ve yumuşak doku (kıl kökü iltihaplanması gibi) enfeksiyonlarında ve bel soğukluğu rahatsızlıklarında tedavi edici bir ilaçtır.
Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyonun tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda iyileşmeler görülebilir.
Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir. Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
Eğer karaciğer rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı , kolit-kalın bağırsak iltihabı, yetersiz beslenme, şeker hastalığı rahatsızlığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.
CEFAKS İ.V./İ.M. ENJEKTABL TOZ İÇEREN FLAKON’UN

KULLANIM ŞEKLİ

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
İLACIN

OLASI YAN ETKİLERİ


Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
Kanlı ve sulu ishal, ciltte isilik, kabartı, ciltte veya gözlerde sararma, istem dışı kasılma gibi yan etkilerde derhal doktorunuza başvurunuz.


İlaç Etken Maddesi

Sefuroksim sodyum

İlaç Marka İsmi

Cefaks İ.V./İ.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon

  0 Yorum | 2448 okunma

drbilgileri.com sitesi üzerinden ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizde yayınlanan yukarıda yazılı ilaç bilgileri bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Bir rahatsızlığınız varsa doktora gitmeniz ve verdiği tedaviyi uygulamanız tavsiye edilir. Doktor tarafından önerilmedikçe lütfen ilaç kullanmayın. Sitede yer alan bilgiler, tanı veya tedavi amaçlı değildir, oluşabilecek herhangi bir zarardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının Akılcı İlaç uygulamasını desteklemektedir.


Cefaks İ.V./İ.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon

İlaç Hakkında Yazılmış Yorumlar

  1. avatar
    DrBilgileri.Com

    Cefaks İ.V./İ.M. Enjektabl Toz İçeren Flakon başlıklı bu ilaç tanıtımına ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki yorum alanına; adınızı, soyadınızı, verdiğiniz puanı ve ilaç hakkında düşündüklerinizi yazarak yorumu kaydet butonuna tıklayın. Yazdığınız yorum, editörlerimiz tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra içerik altında yayına verilecektir...

Sizde Yorum Ekleyin

    Etken maddesi aynı olan diğer ilaçlar