yandex

16. Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Hastalıklar Kongresi

  Takvime Ekle & Etkinliği Paylaş

  Etkinlik Bilgileri

  • BRANŞ: İÇ HASTALIKLARI
  • ETKİNLİK TÜRÜ: KONGRE
  • BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Nisan 2018 Perşembe
  • BİTİŞ TARİHİ: 29 Nisan 2018 Pazar
  • BAŞLANGIÇ SAATİ: 08:00
  • YER: Bodrum, Vogue Hotel
  • ŞEHİR: Muğla
  • WEB ADRESİ: http://www.hipertansiyonmk.org/

  Davet Metni


DEĞERLİ MESLEKTAŞIM,

Hipertansiyonla Mücadele Derneği Yönetim Kurulu olarak, 16. Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Hastalıklar Kongresi’ni 26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Bodrum Vogue Hotel' de düzenleneceğini duyurmaktan ve sizleri kongremize davet etmekten büyük mutluluk ve onur duymaktayız.
Program Komitesi, her sene olduğu gibi bu sene de interaktif sunumlarla sizlere ilgi çekici ve etkili bir program sunmak için çaba göstermektedir. Hipertansiyon, diyabet, hiperkolesterolemi, atriyalfibrilasyon, pulmoner hipertansiyon, koroner arter hastalığı, kalp yetmezliğini, kapak hastalıkları içeren kardiyovasküler hastalıkların ve kardiyorenal sistemin kapsamlı şekilde değerlendirileceği bilimsel programda bu yıl yeni ilaç ve metotlara da ayrıca yer verilecektir.
Geçen sene gerçekleştirdiğimiz ve çok ilgi çeken ‘Komplikasyonsuz Kardiyolog Olmaz: Ne Oldu? Nasıl Çözdüm? Ne Yapabilirdim?’, interaktif olarak düzenlenen ‘Olgu Sunumları: Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?’ oturumlarına da daha geniş bir yer ayrılmıştır.
Önümüzdeki bu toplantıda farklı olarak üç mini kurs planlandı; Koroner BT anjiyografi kursu, TEE ve 3D Ekokardiyografi kursu, Radial arter girişim kursu. Bu kursların özellikle genç kardiyologların ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Bilimsel içerikteki panel ve oturumların, siz değerli hekimlerimizin her düzeydeki katılımcının beklentisini karşılayacağını umduğumuz kongremizin, sizlerin yoğun katılımı ve aktif katkılarıyla değer kazanacağını düşünüyoruz.
Bodrum’un farklı atmosferinde buluşmak ve bilimsel zenginlik sosyal programın yanında doğanın ve sosyal hayatın güzelliklerinin tadına birlikte varabilmenin heyecanını duyuyor, değerli klinisyen ve akademisyenlerimizi yaptıkları uygulamaları, karşılaştıkları olguları paylaşarak bilimsel gelişimimize katkıda bulunmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Hipertansiyonla Mücadele Derneği Yönetim Kurulu adına...
Prof. Dr. İstemihan TENGİZ
Hipertansiyonla Mücadele Derneği Başkanı

x